De Xiaomi YU7 GT heeft een bijzonder record neergezet op de Nürburgring Nordschleife: een rondetijd van 10:29.483 zonder bestuurder. Xiaomi is het eerste automerk dat met een autonoom rijdende auto een rondetijd neerzet op het beruchte Duitse circuit.
De Nürburgring Nordschleife heeft dan ook officieel een nieuwe categorie “Autonomous Driving” toegevoegd aan het rondetijdklassement. In mei pakte Xiaomi met de YU7 GT al het record voor de snelste SUV ooit op de Nordschleife, met een tijd van 7:34:931. Dat scheelt dus maar 2 minuten en 54 seconden.
Xiaomi is wel een klein beetje aan het smokkelen. Beide records werden gereden met het “optional track package”, met extra spoilers en een uitgekleed interieur. Dit pakket is echter nog niet verkrijgbaar in China.
De rondetijd van 10:29.483 komt neer op een gemiddelde snelheid van 119,23 kilometer per uur over het 20,8 kilometer lange circuit. Dat had nog sneller kunnen zijn, maar Xiaomi had uit veiligheidsoverwegingen de topsnelheid begrensd op 210 km/u.
De Xiaomi YU7 GT
De Xiaomi YU7 GT is een hardcorevariant van de YU7 GT SUV. De GT heeft een aandrijflijn met twee elektromotoren die gezamenlijk een vermogen leveren van 738 kW (1.003 pk) en 1.068 Nm.
| naam | vermogen | |
| Motor achter | V8s EVO | 450kW/540 Nm |
| Motor voor | V6S | 288 kW/528 Nm |
De nieuwe V8s EVO is de krachtigste motor van Xiaomi ooit en wordt tot nu toe alleen gebruikt in de YU7 GT.
De topsnelheid van de Xiaomi YU7 GT is 300 kilometer per uur en de SUV scheurt in precies 2,92 seconden van nul naar 100.
De remmerij is al even indrukwekkend: 100-0 km/u in 32,9 meter, dankzij geventileerde carbon remschijven en Akebono remklauwen. De CATL NMC-accu heeft een capaciteit van 101,7 kWh. Xiaomi claimt een gemiddeld verbruik van 15,9 kWh/100 km en daarmee haalt de YU7 GT een bereik van 705 kilometer. Met een 897 V-architectuur laadt de auto van 10 tot 80% in 12 minuten.
De Xiaomi YU7 GT is voorzien van het nieuwe Xiaomi Jiaolong Chassis Master Edition-onderstel, met geavanceerde dual-valve continuous damping control (CDC) schokdempers en gesloten luchtveren met twee kamers. Deze technologie past automatisch de demping aan bij zowel in- als uitveren en kan de rijhoogte en veerstijfheid onafhankelijk regelen.
Daarnaast beschikt de auto over een “eLSD” elektronisch sperdifferentieel achter, dat het vermogen verdeelt tussen het linker- en rechterachterwiel voor meer grip, stabiliteit en controle.
De prijs van de Xiaomi YU7 GT is briljant: 389.900 yuan, en dat is omgerekend slechts 50.446 euro. De eerste leveringen aan klanten zijn vorige maand begonnen. Door de enorme vraag heeft Xiaomi de productie opgeschroefd. De huidige levertijd van de YU7 GT is zes tot negen weken.
ADAS
De Xiaomi YU7 GT is standaard uitgerust met Xiaomi HAD, een L2+ ADAS met 11 camera’s, 12 ultrasone radars, 1 millimetergolfradar en een Hesai Technology 128-lijns lidar met een maximale voorwaartse detectieafstand van 128 meter.
Dat klinkt indrukwekkend, maar naar de huidige Chinese maatstaven is het een middenmoter. De laatste ADAS-systemen van Huawei, zoals toegepast in de Aito M9, hebben bijvoorbeeld 896-lijnen en een detectieafstand van 250 meter.
Het ADAS in de auto die het autonome record reed is een uitgebreide versie van HAD. Het systeem heet MARS en dat staat voor Mi Autonomous Racing System (“Mi” is een afkorting van Xiaomi). Xiaomi heeft geen details bekendgemaakt over MARS, maar op de foto’s zijn achterop het dak twee extra ADAS-sensoren te zien en een extra antenne. Ook achter de voorruit en in de bumper zitten meer sensoren.
MARS is nog niet verkrijgbaar voor consumenten, maar laat wel zien hoe ver de huidige technologie is gevorderd. Xiaomi heeft al aangekondigd dat het ook op andere circuits autonome records wil gaan rijden met de YU7 GT.
Records op de Nürburgring Nordschleife
| Snelste prototype | Porsche 919 Hybrid Evo | 5:19.546 |
| Snelste supercar | Mercedes-AMG ONE | 6:29.090 |
| Snelste EV supercar | Yangwang U9 Xtreme | 6:59.157 |
| Snelste EV sedan | Porsche Taycan Turbo GT met Manthey Kit | 6:55.533 |
| Snelste EV SUV | Xiaomi YU7 GT met Track Package | 7:22.755 |





















