De fabrikant die de elektrische scooters van het merk Kumpan maakt, is failliet verklaard. Het Duitse bedrijf, E-Bility GmbH genaamd, streeft gelukkig naar een doorstart. Volgens de eerste bevindingen van de curator is het bedrijf buiten zijn schuld om in de problemen geraakt.
Problemen
Het in Remagen gevestigde E-Bility GmbH werd de afgelopen jaren met verschillende problemen geconfronteerd. Zo was er een verwoestende brand in de productiehal, waren er in het Ahrdal grote overstromingen, zijn er diverse knelpunten in de supply chain en zorgde de oorlog in Oekraïne ook nog voor een forse stijging van de energieprijzen. Toen het bedrijf geen overbruggingsfinanciering kon krijgen, leidde dit volgens het persbericht tot liquiditeitsproblemen op korte termijn. Daarom moest het bedrijf op 10 februari al uitstel van betaling aanvragen.
Doorstart
Volgens de curator is het primaire doel om het bedrijf voort te zetten en zoveel mogelijk banen te behouden. Nog voordat het faillissement werd aangevraagd zouden er al veelbelovende gesprekken met investeerders zijn geweest. De curator is dan ook enthousiast over de kansen van een doorstart: “Het aanbod van e-Bility strekt zich uit van ontwerp en ontwikkeling tot de productie van moderne en milieuvriendelijke e-scooters in verschillende prestatieniveaus en past perfect in de huidige tijdgeest. Ze zijn slim, schoon en stil en beloven veel rijplezier. Het bedrijf is goed bekend in de markt en heeft een uitstekende reputatie. Daarom zie ik zeker een goede kans op een turnaround en een oplossing voor de investeerder.”
Kumpan
Het bedrijf werd is in 2010 opgericht door de Zweeds-Duitse broers Patrik, Daniel en Philipp Tykesson en heeft ongeveer 75 werknemers. Het biedt onder de naam Kumpan elektrische scooters in verschillende prestatieniveaus aan, die ook op de Nederlandse markt verkrijgbaar zijn. Het bedrijf heeft behalve in Nederland ook partners en vestigingen in België, Luxemburg, Frankrijk, Oostenrijk, Hongarije, Griekenland, Spanje en Zwitserland, Frankrijk alsmede in de VS en Canada.
CEO Patrik Tykesson gaf vanuit het managementteam het volgende commentaar: “Open en transparante communicatie met onze klanten, partners en werknemers is belangrijk voor ons. We werken er hard aan om het voortbestaan van e-Bility GmbH veilig te stellen en te waarborgen.”