Elektrische Renault 5 ook geschikt voor bi-directioneel laden

Elektrische Renault 5

De toekomst van elektrisch rijden heeft zo nu en dan een nostalgisch tintje, zoals eerder deze week te zien was aan de Fiat 600e. Ook bij Renault is er een vleugje nostalgie. Daar werkt aan een elektrische versie van de iconische Renault 5. Die wordt geschikt voor bi-directioneel laden, melden de Fransen.

Een energiebron op wielen

De nieuwe Renault 5 is uitgerust met een bi-directionele lader. Dankzij de geavanceerde bi-directionele laadtechnologie, ook wel bekend als Vehicle-to-Grid (V2G), wordt de nieuwe Renault 5 meer dan alleen een vervoersmiddel; het wordt een energiebron op wielen. De auto kan niet alleen energie opnemen, maar kan die teruggeven aan het stroomnet.

In combinatie met de Mobilize Powerbox, een bi-directioneel laadstation, kunnen eigenaren van de Renault 5 energie terugleveren aan het stroomnet. Dit kan vooral interessant zijn tijdens piekuren, wanneer de vraag naar stroom hoog is en de prijzen stijgen.

Elektrische Renault 5 ook geschikt voor bi-directioneel laden

Besparen op je energierekening

Het V2G-systeem biedt niet alleen voordelen voor het stroomnet, maar ook voor de eigenaar van de auto. “Dankzij Mobilize V2G wordt de auto een energiereserve. Eigenaren hoeven hun voertuig alleen maar regelmatig aan te sluiten op de Powerbox om hun elektriciteitsrekening te optimaliseren en hun mobiliteit emissiearmer te maken,” zegt Corinne Frasson, Directeur van Energy Services bij Mobilize. Gemiddeld kan de kosten van het opladen van de auto met de helft worden verminderd.

De technologie achter V2G

Het V2G-systeem van Mobilize bestaat uit vier complementaire componenten:

  1. Een bi-directionele lader die beschikbaar zal zijn op toekomstige elektrische voertuigen van Renault, te beginnen met de Renault 5.
  2. De Mobilize Powerbox, een bi-directionele terminal die is ontworpen in samenwerking met teams van de Software République.
  3. Een Mobilize elektriciteitscontract, dat CO2-neutrale elektriciteit garandeert en dient om de energie die terug aan het net wordt geleverd, te vermarkten.
  4. Een smartphone-app waarmee het bi-directionele laden kan worden geprogrammeerd.

Elektrische Renault 5 ook geschikt voor bi-directioneel laden

Ook op andere toekomstige EV’s van Renault

De Renault 5 is het eerste voertuig van de Franse fabrikant dat zal worden uitgerust met de nieuwe bidirectionele lader. De software voor stroombeheer zorgt voor continue toegang tot de Mobilize V2G-service en beschermt tegelijkertijd de accucapaciteit.

Het V2G-systeem zal direct beschikbaar zijn bij de lancering van de Renault 5 in Frankrijk in 2024. In hoeverre dit concept ook in Nederland beschikbaar komt, en wanneer, is nog niet duidelijk.

Vorig artikelDe Nyobolt EV is in 6 minuten op te laden, maar wel met een kanttekening
Volgend artikelDe Telo is een veelzijdige elektrische pick-up met een ‘urban’ tintje

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in