DS heeft de DS N°8 voorzien van een aantal relevante updates die het gebruiksgemak in de praktijk duidelijk vergroten. Zo is het model voortaan optioneel leverbaar met een 22 kW boordlader. Daarnaast introduceert het merk voor het eerst Plug & Charge-functionaliteit binnen de Stellantis-groep.
Sneller laden met 22 kW boordlader op DS N°8
Standaard laadt de DS N°8 nog altijd met 11 kW. Tegen een meerprijs van €700,- is nu ook een 22 kW boordlader beschikbaar voor de FWD-, FWD Long Range- en AWD Long Range-versies, evenals op de Pallas- en Étoile-uitvoeringen. Daarmee worden laadtijden bij geschikte AC-laadpunten aanzienlijk korter.
Bij de voorwielaangedreven versie met het 73,7 kWh accupakket daalt de laadtijd (20-80%) van 4 uur en 55 minuten naar 2 uur en 35 minuten. Voor de Long Range-variant met het 97,2 kWh accupakket betekent dit een reductie van 6 uur en 10 minuten naar 3 uur en 20 minuten. Daarmee speelt de DS N°8 beter in op het groeiende aanbod van 22 kW laadpunten, met name in stedelijke gebieden in Europa.
DS N°8 introduceert Plug & Charge binnen Stellantis
Naast sneller laden zet de DS N°8 ook een stap richting eenvoudiger laden. Met de introductie van Plug & Charge is het niet langer nodig om een laadpas of app te gebruiken bij compatibele laadpunten. Het systeem werkt vergelijkbaar met dat van Tesla: stekker erin en laden start automatisch.
Via samenwerking met Free2Move wordt de auto herkend dankzij een digitaal certificaat. Hierdoor start het laden direct en wordt de betaling automatisch gekoppeld aan de gebruiker. Op dit moment werkt deze functie uitsluitend binnen het Free2Move-netwerk, dat inmiddels meer dan 100.000 laadpunten in Europa omvat, waaronder circa 50.000 snelladers.
Via de bijbehorende app kunnen bestuurders laadpunten vinden, het beschikbare vermogen controleren en laadsessies beheren. De dienst is beschikbaar in onder meer Frankrijk, Duitsland, Italië, Spanje, België, Nederland, Portugal en Oostenrijk.
Tekst: Arjan Hordijk

















