De Avatr 06T is een nieuwe stationwagen voor de Chinese automarkt, met een geavanceerde aandrijflijn met maximaal 712 kW. Stationwagens zijn momenteel erg populair in China; vrijwel elk merk heeft er al één in het modelaanbod of werkt aan de ontwikkeling van een eigen station.
Over Avatr
Avatr is een Chinees automerk. De belangrijkste aandeelhouders zijn Changan Automobile en accumaker CATL. Techreus Huawei is een ontwikkelingspartner maar geen aandeelhouder. Avatr heeft op dit moment vijf modellen, inclusief de nieuwe Avatr 06T, en dat is relatief weinig voor een merk dat toch alweer acht jaar bestaat. Met de verkopen gaat het niet geweldig, in februari verkocht Avatr slechts 2065 auto’s, goed voor de 53ste plek op de merkenranglijst en een marktaandeel van 0.24%.
De Avatr 06T
De Avatr 06T is een sportieve stationwagon gebaseerd op de Avatr 06 sedan. Het is een hele fraaie verschijning, laag en breed, met veel extra spoilers. De voorkant is typisch Avatr, met een lange ronde neus, dubbele dagrijverlichting en actieve aero in de bumper.
Het profiel is heel goed gelukt, alsof de auto van het begin af aan als een stationwagen was ontworpen. De daklijn loopt ver naar achteren richting het volumineuze achterwerk. De 06T is standaard voorzien van cameraspiegels, een lidar en dakrails.
De stationwagen heeft traditionele deurhendels, daarmee speelt Avatr in op nieuwe regelgeving in China waaronder elektronische deurhendels vanaf 2027 verboden zijn. De sedan heeft wel elektronische hendels, dus die moet Avatr nog even snel aanpassen.
De achterkant is smal aan de bovenkant maar heel breed in het midden. Avatr heeft een flinke spoiler gemonteerd boven de kleine achterruit, met daaronder een slanke zwarte lichtbalk. De bumper is weer heel dik uitgevoerd, met glimmende sierdelen en een diffuser-achtig middendeel.
Het interieur van de Avatr 06T
Avatr is bekend om zijn wilde cabines en de 06T is geen uitzondering. Zeker in het knalrood is het meer een ruimteschip dan een automobiel. Het stuurwiel is klein, ovaal, met net een dikke rand en scrollwieltjes op de spaken. De Avatr 06T heeft een 35,4-inch 4K-panoramisch scherm, een 15,6-inch touchscreen en twee 6,7-inch schermen voor de camaraspiegels.
Alle software is opnieuw afkomstig van Huawei: het HarmonySpace 5-intelligent cockpit-systeem, het HarmonyOS-besturingssysteem en de MoLa AI-chatbot, die bij Avatr op het scherm verschijnt als een dikke blauwe olifant. Volgens Avatr kan MoLa zelfstandig profielen van inzittenden opbouwen, gesprekken en gewoonten onthouden en daar in latere interacties op terugkomen.
De Avatr 06T is verder uitgerust met een Meridian-audiosysteem met 24 speakers, een 50-watt draadloze oplader en een 3,3 kW V2L-connector voor externe apparaten.
De bagageruimte meet 517 liter of 1570 liter met de achterbank omgeklapt. De EV-versies hebben verder nog een frunk van 70 liter.
Specificaties van de Avatr 06T

De Avatr 06T staat net als de Avatr 06 sedan op het CHN-platform. Het formaat is 4855/1960/1467, 2940. De aandrijflijnen zijn echter compleet anders vergeleken met de sedan, met veel meer vermogen en een unieke lay-out. De EV RWD-modellen hebben namelijk twee motoren achter. Avatr is de enige Chinese automaker met een dergelijke aandrijflijn. De EV AWD heeft drie motoren: één voor en twee achter. De EREV RWD heeft eveneens twee elektromotoren achter. De benzinemotor ligt voorin, maar het is een EREV, dus die drijft de wielen niet aan. In totaal zijn er vier versies:
- Elite: EV dual-motor RWD. Twee motoren achter: 450 kW en 670 Nm. 0-100 in 3.9s. Accu: 72.88 kWh LFP. Verbruik: 13,3 kWh/100 km. Bereik: 652 km.
- Max: EV dual-motor RWD. Twee motoren achter: 502 kW en 750 Nm. 0-100 in 3.74s. Accu: 87.3 kWh LFP. Verbruik: 13,7 kWh/100 km. Bereik: 741 km.
- Performance: EV triple-motor AWD. Een elektromotor voor, twee achter. 0-100 in 2.78s. Totaal: 712 kW en 996 Nm. Accu: 87.3 kWh LFP. Verbruik: 14,8 kWh/100 km. Bereik: 680 km.
- Max EREV: EREV RWD: Een 1.5-turbo met 115 kW/225 Nm voor en twee elektromotoren achter met 370 kW en 550 Nm. Accu: 45.06 kWh LFP. Verbruik: 5,63 L/100 km en 19 kWh/100 km. Bereik elektrisch: 330 km. Bereik gecombineerd: 1250 km.
De fabrikant van de accu’s is uiteraard CATL. De fabrikant van de elektromotoren is Chongqing Tsingshan Industrial Corporation, een Chinees staatsbedrijf dat ooit begon als versnellingsbakleverancier voor Changan-Suzuki. Tegenwoordig maakt het ook een brede reeks elektromotoren voor alle EV’s van de diverse merken van Changan Automobile. De topsnelheid is begrensd op 240 km/u bij alle varianten.
ADAS
De Avatr 06 GT heeft Huawei ADS 4.0 ADAS. Het systeem gebruikt dezelfde 896-line lidar als de Aistaland GT7. Een lidar werkt door laserstralen uit te sturen en zo een 3D-beeld van de omgeving te maken. Hoe meer lijnen, hoe gedetailleerder en scherper het beeld. De meeste Chinese merken gebruiken lidars met 200-300 lijnen. Huawei gaat daar dus twee keer overheen en daarmee is het de meest precieze lidar ooit voor een passagiersauto. Met deze lidar kan de Avatr 06 GT tot L3 autonoom rijden op de snelweg en in de stad.
Prijzen in China
Chinese stationwagen-consumenten kunnen de Avatr 06T nu bestellen bij Avatr-dealers, Avatr Experience Shops of online. Er zijn vier uitrustingsniveaus, drie interieurkleurencombinaties en zes exterieurkleuren: Cloud Purple, Dark, Gilt Brown, Smokey Purple, Obsidian Gray en Sunny Blue.
De Avatr 06T kost tussen 229.900 en 279.900 yuan, en dat is omgerekend 28.800 euro tot 35.000 euro. De concurrentie is ondertussen flink toegenomen. De directe rivalen van de Avatr 06 zijn de AUDI E5 Sportback, de NIO ET5 Touring, de SAIC Z7T en de Zeekr 007 GT.
Avatr komt op termijn ook deze kant op, maar met welke modellen is nog niet bekend. De Avatr 06T zou vermoedelijk wel een kans maken in Europa, dus wie weet.



























